Transport zwłok samolotem

Sprowadzenie zwłok - urny samolotem

Zadzwoń+48509332858Pomożemy

Transport zwłok samolotem - jak działamy?

Etapy przy transporcie zwłok samolotem

Etap 1

Kontakt z nami, ustalenie ceny, podpisanie stosownych dokumentów

Etap 2

Kontaktujemy się z miejscem gdzie nastąpił zgon i kompletujemy stosowne dokumenty i pozwolenia

Etap 3

Odbiór ciała, wykonanie usług zleconych przez rodzinę wraz z kompletem dokumentów

Etap 4

Transport osoby zmarłej na lotnisko a docelowo do miejsca przeznaczenia

Co musisz wiedzieć o transporcie szczątków ludzkich drogą powietrzną

Repatriacja szczątków ludzkich to proces transportu szczątków ludzkich z miejsca śmierci do miejsca ich ostatecznego spoczynku zgodnie z życzeniem najbliższych krewnych. Proces może wydawać się skomplikowany ze względu na zaangażowanie różnych interesariuszy, którzy zapewniają wszystkie formalności  i są zgodne z wszelkimi międzynarodowymi i krajowymi przepisami.

Rola firmy pogrzebowej przy transporcie samolotem zwłok

Domy pogrzebowe odgrywają znaczącą rolę w transporcie szczątków ludzkich, ponieważ są zarówno nadawcą, jak i odbiorcą zmarłego. Pierwszy dom pogrzebowy jest odpowiedzialny za zapewnienie przestrzegania odpowiednich wytycznych dotyczących wysyłki, a drugi dom pogrzebowy przyjmuje zmarłego na lotnisku w kraju przeznaczenia..

Sprowadzenie zwłok samolotem

Firmy pogrzebowe są szczególnie odpowiednie do zajmowania się transportem zwłok samolotem i pocieszania członków rodziny w żałobie, poruszanie się po międzynarodowych i krajowych przepisach dotyczących transportu ludzkich szczątków może czasami okazać się trudne. Właśnie dlatego firma Charon załatwi wszystkie formlności międzynarodowe związane z transportem zwłok samolotem do kraju przeznaczenia.

transport zwłok samolotem

Transport zwłok lub urny samolotem

Rezerwacja i planowanie przesyłek

Pierwszym zadaniem podczas transportu zwłok samolotem jest dokonanie rezerwacji i zaplanowanie transportu. Musisz najpierw zabezpieczyć rezerwację, aby prawidłowo określić, czy szczątki zostaną zaakceptowane przez nadawcę, firmę spedycyjną lub linię lotniczą. Można to zrobić drogą elektroniczną, e-mailem, faksem lub telefonicznie.
Planowanie wysyłki gwarantuje, że przenoszenie szczątków od jednego interesariusza do drugiego przebiega płynnie i że wszystkie przepisy są przestrzegane, aby uniknąć komplikacji po drodze. Obejmuje to upewnienie się, że została użyta odpowiednia trumna i włąściwie zabezpieczona oraz czy wszystkie dokumenty są skompletowane prawidłowo.

1. Trumna do transportun zwłok samolotem

Posiadanie odpowiedniej trumny do transportu szczątków ludzkich jest kluczowym krokiem w procesie wysyłki. Niezależnie od tego, czy wybierasz urny na skremowane szczątki, pojemniki (trumny/trumny), czy też nowsze zrównoważone opcje, muszą one spełniać najnowsze wytyczne.


2. Urny do wysyłki prochów

W przypadku wysyłki skremowanych zwłok do bezpiecznego transportu potrzebna będzie urna. Domy pogrzebowe zapewniają, że szczątki są bezpieczne w urnie i bezpieczne podczas podróży samolotem. W przypadku lotu ze skremowanymi zwłokami pasażer powinien przed lotem sprawdzić zasady w zakładzie pogrzebowym lub w danej linii lotniczej.

Niektóre rodziny będą chciały wiedzieć, czy wysyłka ludzkich prochów za pomocą usługi spedycyjnej jest opcją; jednak w przypadku śmierci zaufanie domom pogrzebowym w zakresie bezpiecznego i bezproblemowego dostarczenia szczątków z jednego miejsca do drugiego jest zazwyczaj najlepszą opcją.

 

Transport zwłok samolotem procedury

Transport zwłok samolotem, oznaczenia

Każda przesyłka musi mieć dołączone odpowiednie i wyraźnie widoczne etykiety. Wszystkie inne instrukcje dotyczące etykietowania muszą być przestrzegane zgodnie z Compassionate Transportation Manual (CTM).
Dokumentacja

Podczas transportu szczątków ludzkich potrzebna jest odpowiednia dokumentacja, odpowiednia dla każdej ze stron w łańcuchu dostaw. Obejmuje to dokładne wypełnienie lotniczego listu przewozowego i zapewnienie dostarczenia niezbędnej dokumentacji uzupełniającej. Zaleca się, aby wszystkie strony w miarę możliwości udostępniały te informacje drogą elektroniczną. Wersja elektroniczna umożliwia łatwe przenoszenie danych między wszystkimi stronami bez ryzyka zagubienia oryginalnych dokumentów, takich jak akt zgony, paszportu itp.

transport zwłok samolotem z polski

Współpracujemy z liniami lotniczymi na całym świecie

lutfhanza
transport zwłok samolotem za granice

Wysyłka zwłok lub urny samolotem za granicę

 

Transport zwłok lub urny samolotem

Najczęściej obsługiwane Państwa

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Filipin

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Stany Zjednoczone

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Finlandii

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Nigerii

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Hiszpanii

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Portugalii

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Gruzji

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Indii

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Uzbekistanu

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Indonezji

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Azerbejdżanu

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Kazachstanu

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Bangladeszu

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Turcji

 • Transport zwłok samolotem trumny / urny do Estonii

Transport zwłok samolotem z Grecji, Transport zwłok samolotem z USA, Transport zwłok samolotem z Kanady, Transport zwłok z Islandii, Transport zwłok samolotem z Turcji, Transport zwłok samolotem z Australii, Transport zwłok samolotem z Indii, Transport zwłok samolotem z Chin, Transport zwłok samolotem z Brazylii

Płatności

Płatoności można dokonać przelewem, płatoność gotówką przy odbiorze ciała lub karta kredytową

karta

Dodaj komentarz

Wyślij