Kremacja w Niemczech

Telefon +48509332858

Kremacja w Niemczech

Coraz więcej osób w Niemczech decyduje się na kremację – obecnie najpopularniejszą formę pochówku. Według szacunków Federalnego Stowarzyszenia Niemieckich Przedsiębiorców Pogrzebowych w 2010 roku w Niemczech poddano kremacji około 50 procent zmarłych. W 2019 roku odsetek ten wyniósł 73 procent, co pokazuje, że spadek tradycyjnego pochówku trumiennego trwa. Ściśle rzecz biorąc, kremacja nie jest jednak jednym z niezależnych rodzajów pochówku, ponieważ opisuje jedynie kremację zwłok i późniejsze pochowanie prochów.

Kremacja w Niemczech jakie są wymagania?

W każdym razie, zanim będzie można przeprowadzić kremację zmarłego, należy spełnić pewne wymagania.

  • Okres oczekiwania: Okres oczekiwania 48 godzin po śmierci do kremacji jest wymagany przez prawo w Niemczech.
  • Oświadczenie woli: Najbliższy krewny musi potwierdzić, że kremacja jest zgodna z wyraźną wolą zmarłego. Najlepiej byłoby, gdyby istniało oświadczenie woli sporządzone przez samego zmarłego za jego życia. Notariusz nie jest do tego potrzebny. Jeżeli takiego dekretu nie ma, krewni muszą wiarygodnie zapewnić, że kremacja była wolą zmarłego.
  • Karta zgonu i karta zgonu: Akt zgonu jest wydawana przez urząd stanu cywilnego, karta zgonu przez lekarza, który przeprowadził sekcję zwłok.
  • druga sekcja zwłok przeprowadzona przez lekarza: Kremacja zwłok może być przeprowadzona tylko wtedy, gdy druga sekcja zwłok wykazała ponad wszelką wątpliwość, że nie ma żadnych oznak śmierci innej niż naturalna. Druga lekarska sekcja zwłok odbywa się zwykle w krematorium.
  • Obowiązek złożenia trumny: W Niemczech istnieje obowiązek złożenia trumny, nawet w przypadku kremacji. Transport do krematorium i kremacja odbywają się zatem w prostej drewnianej trumnie. Trumna służy ze względu na pobożność, a także zapewnia lepszą palność.

Kremacja w Niemczech czy w Polsce?

Profesjonalnie i zgodnością
Kontakt

Sontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegołów

Dokumenty

Wypełnij pobrane dokumenty z działu PLIKI i odeślij nam na email

Realizacja

Oczekuj na realizację zlecenia transport ciała do Polski lub kremację w Niemczech

Kremacja w Niemczech

Profesjonalnie i z godnością

Profesjonalnie i z godnością przeprowadzimy proces kremacji w Niemczech lub w Polsce

Kremacja w Niemczech koszty

Kremacja w Niemczech - cena

Tania kremacja w Niemczech jest możliwa w niektórych miastach za około 1000 euro. Jednak cena ta obejmuje zwykle tylko podstawowe usługi przedsiębiorcy pogrzebowego (w tym krematorium), bez mowy pogrzebowej, bez usługi pogrzebowej i bez dekoracji kwiatowych. Opłaty za cmentarz są dodatkowo płatne.

Jeśli zdecydujesz się również na usługę pogrzebową, mówcę pogrzebowego, bogate dekoracje kwiatowe i szlachecką urnę, koszty pochówku kremacji mogą wynieść 4000 euro i więcej.

Cennik kremacji w Niemczech

Poniższy przegląd pokazuje najniższe w porównaniu z najwyższymi kosztami kremacji w wybranych niemieckich miastach:

kremacjanajniższa cenaWyzsza cena
Berlin 749 € 4550 €
Hamburg 995 € 3750 €
Monachium 1090 € 3750 €
Kolonia 795 € 3750 €
Lipsk 948 € 3750 €
<b>kremacja w niemczech</b>

Pytania i odpowiedzi

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 
Ile kosztuje kremacja?

Sama kremacja lub spalenie zwłok kosztuje różne kwoty w zależności od krematorium i regionu. W większości przypadków koszty kremacji wahają się od 300 do 600 euro. Jest to cena samej kremacji!

Jak długo trwa kremacja?

Czas trwania kremacji zależy od kilku czynników, takich jak waga ciała i stan trumny. Ogólnie jednak można powiedzieć, że proces spalania trwa średnio od 70 do 90 minut. Na końcu pozostaje zwykle od półtora do dwóch kilogramów popiołu.

Kiedy jest pogrzeb po kremacji?

Ponieważ prochy osoby nie powodują żadnych zaburzeń higienicznych, państwowe przepisy dotyczące pochówku nie określają terminu, w przeciwieństwie do klasycznego pochówku w trumnie. Ma to tę zaletę, że krewni mogą poświęcić więcej czasu na zaplanowanie pochówku w urnie. Z reguły jednak pochówek następuje w ciągu kilku tygodni po kremacji.

Ile kosztują trumny kremacyjne?

Ponieważ w krematorium nie można przeprowadzić kremacji bez trumny, zawsze należy liczyć się z kosztem trumny. Koszt trumny może się znacznie różnić w zależności od regionu i przedsiębiorcy pogrzebowego. W zależności od materiału przedział cenowy wynosi od 300 do 1000 euro.

Ile kosztuje anonimowa kremacja?

W zależności od tego, czy jest to anonimowa kremacja w Niemczech z pochówkiem na cmentarzu, czy anonimowy pochówek w jeziorze lub drzewie po kremacji, ceny mogą się czasami znacznie różnić. Z reguły anonimowa kremacja może odbyć się już od 1000 euro.

Porównanie cen

Kremacja w Niemczech i transport do Polski

1. Kremacja w Hamburgu z urną i transportem do Szczecina wynosi około 13000 zł.

Transport zwłok i kremacja w Polsce

1. Transport zwłok z Hamburga do Szczecina, wykonanie kremacji oraz podstawowa urna na prochy wynosi od 4800 zł.

Kremacje w Niemczech

Spopielenie w niemczech

KONTAKT

91 8854 773
+48 508 692 713

Viber +48 509332858

WhatsApp +48 509332858

biuro@funeral.com.pl

Dodaj komentarz

Wyślij