Zgon obywatela Polski na terytorium Włoch

Co zrobić gdy umrze ktoś bliski w Włoch?

Zgon obywatela Polski na terytorium Włoch

Zgon obywatela Polski na terytorium Włoch to sytuacja wymagająca konkretnych działań i przestrzegania odpowiednich procedur. Oto podstawowe kroki, które należy podjąć:

 1. Zawiadomienie odpowiednich władz: Należy niezwłocznie powiadomić lokalne służby ratunkowe i policję we Włoszech. Oni zajmą się formalnościami związanymi ze stwierdzeniem zgonu.

 2. Kontakt z ambasadą lub konsulatem Polski: Należy skontaktować się z najbliższą ambasadą lub konsulatem Polski we Włoszech. Dyplomaci pomogą w załatwieniu niezbędnych formalności, udzielą wsparcia i porad prawnych.

 3. Postępowanie prawne i medyczne: W zależności od okoliczności zgonu, może być konieczne przeprowadzenie dochodzenia lub sekcji zwłok, aby ustalić przyczynę śmierci.

 4. Decyzja o transporcie zwłok lub kremacji: Rodzina zmarłego musi podjąć decyzję, czy ciało ma być przewiezione do Polski, czy też kremacja ma odbyć się w Australii. W obu przypadkach konieczne jest spełnienie odpowiednich wymogów prawnych i sanitarnych.

 5. Załatwienie formalności związanych z transportem zwłok: Jeśli rodzina zdecyduje o transporcie zwłok do Polski, konieczne będzie załatwienie odpowiednich dokumentów i organizacja transportu, co często odbywa się przy współpracy z zakładami pogrzebowymi.

 6. Wsparcie psychologiczne dla rodziny i bliskich: Śmierć bliskiej osoby w obcym kraju może być bardzo trudnym doświadczeniem. Warto w takiej sytuacji szukać wsparcia psychologicznego.

Pamiętaj, że każda sytuacja jest unikalna i może wymagać indywidualnego podejścia. Warto skorzystać z pomocy prawnej i konsularnej w takich sytuacjach.

Transport zwłok / urny z Włoch do Polski

Jesteśmy firmą pogrzebową świadczącą międzynarodowe usługi pogrzebowe w tym transport osoby zmarłej z Włoch.

Gdy śmierć dotyka kogoś bliskiego poza terytorium naszego kraju, pojawia się potrzeba przeprowadzenia skomplikowanych działań proceduralnych. Transport zmarłego z Włoch do Polski obliguje do dopełnienia pewnych formalności i zgodności z procedurami. Zadanie to może być wykonane osobiście lub przekazane specjalistom wyposażonym w stosowną wiedzę oraz doświadczenie.

Przypadek zgonu za granicą rodzi dla rodziny zmarłego konieczność przetransportowania ciała do kraju, co jest zadaniem pełnym wyzwań. Dla wielu ludzi nie do pomyślenia jest pochowanie bliskiej osoby gdziekolwiek indziej niż w jej ojczyźnie. Wówczas priorytetem staje się zapewnienie, by szczątki zmarłego zostały przeniesione zgodnie z życzeniem jego najbliższych.

Zapraszamy Państwa do kontaktu

Zaświadczenie na sprowadzenie prochów (szczątków) do kraju - Włochy

Konsulat Generalny RP w Mediolanie

    Konsul Generalny w Mediolanie
    Personel
    Praktyki
    Skargi i wnioski

INFORMACJE DLA TURYSTÓW - PROSZĘ PRZECZYTAĆ PRZED KONTAKTEM Z KONSULATEM

adres: via Monte Rosa, 6 20149 Milano
telefon: +39 02 45 38 1500
fax: +39 02 45 38 1545
e-mail: mediolan.konsul@msz.gov.pl
pec: consolatopolaccomilano@pec.it
adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (epuap): KG_Mediolan/SkrytkaESP

Godziny przyjęć interesantów:
poniedziałek: 9:00-13:00
wtorek: 9:00-13:00
środa: 9:00-13:00
czwartek: 13:00-17:00
piątek: 9:00-13:00

Kontakt telefoniczny z Konsulatem Generalnym RP w Mediolanie
Kontakt telefoniczny możliwy jest w następujących dniach i godzinach:

poniedziałek: 9:00-16:00
wtorek: 9:00-16:00
środa: 9:00-16:00
czwartek: 9:00-17:30
piątek: 9:00-15:00

Okręg konsularny Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie obejmuje następujące regiony Włoch: Abruzja, Apulia, Basilicata, Kalabria, Kampania, Lacjum, Marche, Molise, Sardynia, Sycylia, Toskania i Umbria oraz Republika San Marino.
Konsulat Generalny RP w Mediolanie

Okręg konsularny Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie obejmuje północne regiony Włoch: Friuli-Wenecja Julijska, Wenecja Euganejska, Emilia-Romania, Trydent Górna Adyga, Lombardia, Liguria, Piemont, Dolina Aosty.


 

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Rzymie

INFORMACJE DLA TURYSTÓW - PROSZĘ PRZECZYTAĆ PRZED KONTAKTEM Z AMBASADĄ

adres: Via di S. Valentino, 12 00197 Roma
telefon: +39 06 36 204 300
faks: +39 06 80 660 233
e-mail: rzym.konsul@msz.gov.pl

adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej (epuap): AMB-Rzym/SkrytkaESP
pec: consolatopolaccoroma@pec.it

konsulat we włoszech

Co się stanie jeśli rodzina z Włoch nie zdecyduje się na sprowadzenie zwłok z Włoch na terytorium Polski?

Jeśli rodzina osoby zmarłej zdecyduje się nie przewozić zwłok z Włoch do Polski, przedstawiciel konsularny zwraca się do lokalnych władz z wnioskiem o zorganizowanie pogrzebu na Terenie Włoch zgodnie z lokalnymi przepisami (przy czym koszty ponoszą władze lokalne na publicznych cmentarzach).

Warto pamiętać, że konsul nie bierze na siebie obowiązków finansowych, nie oferuje konsultacji ani nie angażuje się w imieniu rodziny zmarłego w decyzje dotyczące wyboru metody lub miejsca pochówku.

Zgon obywatela Polski na terytorium Włoch

Jeżeli zgon nastąpi na terytorium Włoch trzeba o śmierci powiadomić lekarza oraz zakład pogrzebowy. W zależności od rodzaju zgonu i okolicznośći lekarz powiadmi odpowiednie służby (policję, koronera) celem ustalenia przyczyny zgonu. Jeżeli zgon nastąpił wskutek śmierci naturalnej lekarz odstąpi od sekcji zwłok, co bardzo przyspieszy transport zwłok lub prochów z Włoch do Polski.

Pomoc Ambasady Polskiej we Włoszech

Z naszego doświadczenia wiemy że Ambasady w sprawach transportu zwłok, odsyłają najczęściej do Polskich firm pogrzebowych by one kontaktowały się z zakładami pogrzebowymi, policją czy prokuraturą. Najczęściej Ambasady pomagają w załatwieniu zaświadczenia na wywóz zwłok z terytorium Włoch po przedstawieniu odpowiednich dokumentów i pozwoleń.

Transport zwłok z Włoch do Polski

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na przetransportowanie zwłok z Włoch do Polski należy powiadomić jedną z firm zajmującą się międzynarodowym transportem osoób zmarłych takich jak nasza, która od 27 lat jest w branży pogrzebowej i wie jak profesjonalnie podejść do powierzonego nam zlecenia. W Państwa imieniu skontaktujemy się z zakładem pogrzebowym we Włoszech i uzyskamy wszystkie niezbędne dokumenty do transportu osoby zmarłej.

Transport zwłok z Włoch - jak wygląda?

1.

Kontakt z nami i omówienie szczegółów transportu. Podpisanie odpowiednich upoważnień oraz umowy.

2.

Nasze działania na terenie Australii. Uzykujemy akt zgonu i inne pozwolenia na terenie Włoch oraz Polsce.

3.

Ustalamy datę transportu wraz z pełną dokumentacją niezbędą do pochowania zwłok na cmentarzu w Polsce.

4.

Transport osoby zmarłej z Włoch do miejsca przeznaczenia w Polsce gdzie nastąpi pochówek.

Kontakt z nami:

 • CHARON Mirosław Tyl
  Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe
  ul. Maksyma Gorkiego 31 U
  70-390 Szczecin
  NIP: 8511810939
  Tel. +48509332858

  91 8854 773
  +48 508 692 713

  Viber +48 509332858

  WhatsApp +48 509332858

transport zwłok z włoch

Dodaj komentarz

Wyślij