Blog

transport urny z prochami

Transport urny z prochami

Transport urny z prochami dla większości osób może wydawać się dość stresującym procesem. Po kremacji zmarłej osoby prochy są usuwane do metalowego pojemnika i pozostawione do ostygnięcia. Po schłodzeniu popioły są ładowane do homogenizatora, z których niektóre wykorzystują metalową kulkę w obracającym się bębnie, aby zmniejszyć rozmiar większych cząstek. Popioły są następnie pakowane do oznakowanego plastikowego pojemnika i/lub tabliczka znamionowa jest przymocowana przed przechowywaniem w bezpiecznym miejscu. Kremacja zachodzi w tak wysokiej temperaturze, że wszystkie mikroorganizmy są niszczone, a pozostałe popioły są obojętne. Po kremacji nie ma zagrożenia dla zdrowia publicznego związanego z obchodzeniem się z popiołem. 
Jakich dokumentów potrzebuję?

Opuszczając kraj ze skremowanymi prochami, będziesz potrzebować:

- Akt zgonu
- Świadectwo kremacji
- Certyfikat pieczętowania (choć nie jest to konieczne, może uniknąć problemów
- Zaświadczenie z krematorium, stwierdzające, że kremacja miała miejsce i że określony pojemnik zawiera tylko prochy zmarłego.
- Najlepiej jest również mieć dowód swojego związku ze zmarłym

Dokumenty te przydadzą się, gdy zostaniesz przesłuchany przez pracowników linii lotniczych lub kontrolerów bezpieczeństwa na lotnisku. Wraz ze wzrostem liczby ataków terrorystycznych linie lotnicze, co zrozumiałe, stały się niezwykle rygorystyczne w zakresie bezpieczeństwa lotniczego. Unikaj więc odraczania lub zatrzymywania prochów ukochanej osoby, przestrzegając tych zasad i przepisów. 
Zabieranie prochów na kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku i urny na podróż za granicę.

Transport urny z prochami - procedury

Zabierając prochy za granicę samolotem, potrzebujesz specjalnego rodzaju urny kremacyjnej, aby bezpiecznie przechowywać prochy i podróżować bez problemu. Pamiętaj, że nikt nie może otworzyć pojemnika zawierającego prochy z szacunku dla zmarłego.
Proces może być prosty, jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek, które obejmują:

- Urna powinna być wykonana z niemetalicznego, nadającego się do skanowania materiału, który można łatwo prześwietlić podczas kontroli bezpieczeństwa. Niektóre z zalecanych materiałów obejmują drewno, ceramikę niewyłożoną ołowiem, plastik, materiały biodegradowalne, takie jak papier i szkło. Nawet z odpowiednią dokumentacją urna nie zostanie wpuszczona do samolotu, jeśli nie przejdzie przez kontrolę bezpieczeństwa.

- Urna musi być bezpiecznie zamknięta i zapieczętowana, aby uniknąć rozlania.

- Popioły należy zawsze przewozić jako bagaż podręczny, nigdy nie przechowywać w walizce. Większość linii lotniczych nie zezwala na transport urny w walizkach, co pozwoli również uniknąć potencjalnych uszkodzeń.

- Rozważ wybór tymczasowej urny do transportu. Urny mogą być używane do wielu rzeczy, w tym do zapewnienia miejsca ostatecznego spoczynku dla ukochanej osoby. Podczas podróży na tak duże odległości istnieje ryzyko, że urna może ulec uszkodzeniu. Dlatego użyj prostej, niedrogiej tymczasowej urny do transportu i przenieś prochy po powrocie do domu.

- Dodaj znacznik do urny. Skremowane szczątki są drobno zmielonym materiałem i bez odpowiedniej identyfikacji można je pomylić z czymkolwiek. Szczątki ukochanej osoby są bardzo wyjątkowe i nawet myśl o ich utracie jest druzgocąca.
Kogo poinformować / kogo zapytać

Każdy kraj ma swój własny zestaw zasad i przepisów dotyczących repatriacji prochów. Dobrą wiadomością jest to, że możesz znaleźć wszystkie potrzebne informacje w Foreign and Commonwealth Office (FCO), konsulatach, ambasadach, lokalnych władzach, domach pogrzebowych / krematoriach, międzynarodowych agentach repatriacyjnych, lokalnych dyrektorach pogrzebowych, by wymienić tylko kilka. Należy również wcześniej poinformować linię lotniczą o planach wnoszenia prochów na pokład. Różne linie lotnicze mają różne zasady dotyczące transportu popiołów. Im wcześniej się o nich dowiesz, tym szybciej możesz się z nimi dopasować i zapewnić bezstresową podróż. Zawsze dobrze jest poinformować pracowników lotniska o zawartości bagażu, aby mogli obchodzić się z nim z szacunkiem. Postaraj się dotrzeć na lotnisko wcześniej, aby mieć wystarczająco dużo czasu na kontrolę bezpieczeństwa. 

Potrzebujesz Pomocy? Zadzwoń do nas lub zobacz nasze forum