Blog

międzynarodowy transport zwłok
Featured

Sprowadzenie zwłok z zagranicy

Sprowadzenie zwłok z zagranicy czasami może wydawać się skomplikowane. Aby wysłać trumnę zawierającą ludzkie szczątki, musisz najpierw uzyskać zezwolenie na tranzyt pochówku. Zezwolenie na tranzyt pochówku to zapis danych osobowych zmarłego i przyczyny śmierci, a także dane kontaktowe i dokumentacja wydania potrzebna do transportu szczątków. Przepisy dotyczące wysyłki trumny ze szczątkami ludzkimi różnią się w zależności od kraju, dlatego ważne jest, aby zrozumieć przepisy w krajach, przez które będziesz wysyłać, przygotowując się do wysyłki trumny. 
Jak trumna i ciało są przygotowywane do wysyłki?

Kiedy wysyłana jest nowa trumna, jest ona zazwyczaj owinięta folią bąbelkową i ochronnym plastikiem. Gruba styropianowa wyściółka jest następnie umieszczana na rogach trumny i umieszczana ciasno w skrzyni do transportu. Kiedy transportowana jest trumna ze szczątkami ludzkimi, zmarły jest zazwyczaj balsamowany, a następnie trumna jest wysyłana na suchym lodzie, aby utrzymać ciało w chłodzie. Ciało jest wysyłane do trumny w celu ochrony.
Lokalny transport zmarłego

Jeśli jesteś w okolicy, ciało ukochanej osoby jest transportowane drogą lądową w celu przeniesienia z miejsca śmierci do lokalnego domu pogrzebowego i to jest koniec procesu. Rodzina może zdecydować się na przejście do innego domu pogrzebowego z tego czy innego powodu. W takich przypadkach drugi dom pogrzebowy, który wybierzesz, dokona przygotowań do przeniesienia ciała. Pamiętaj, że prawdopodobnie spowoduje to naliczenie dodatkowych opłat za transport. 
Kiedy ktoś umiera poza swoim krajem

Sprowadzenie zwłok z zagranicy

Co się stanie, jeśli ktoś umrze podczas podróży lub znajdzie się poza krajem, w którym chce być pochowany? W takim przypadku prawdopodobnie będziesz potrzebować usług dwóch domów pogrzebowych, jednego w okolicy, w której zmarła osoba, a drugiego w mieście lub miasteczku, w którym zmarły zostanie pochowany. Wiele osób woli skontaktować się z domem pogrzebowym w rodzinnym mieście zmarłego, aby mogli dokonać ustaleń. Dyrektor zakładu pogrzebowego będzie koordynował transport z lokalnym domem pogrzebowym w kraju, w którym zmarła osoba. Jeśli nie masz domu pogrzebowego w okolicy, w której osoba mieszkała, aby się skontaktować, dom pogrzebowy w kraju, w którym osoba zmarła, może dokonać przygotowań. 
Sposoby transportu zmarłego

Transport szczątków ludzkich może być kosztowny. Wiele osób, które często podróżują, kupuje plan transportu z myślą o tego rodzaju sytuacjach. Plany transportu zmarłego są szczególnie przydatne, jeśli konieczny jest transport lotniczy, ponieważ koszt planu może być znacznie niższy niż koszt wysyłki szczątków drogą lotniczą. Jeśli zmarły jest właścicielem planu transportu, wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się z dostawcą planu. Sposób, w jaki osoba, która zmarła, zostanie przetransportowany, zależy od tego, jak daleko osoba znajduje się od domu i jakie wspólne przewoźnicy podróżują do i z miejsca docelowego. W zależności od odległości transport naziemny jest zwykle najbardziej opłacalnym sposobem. Dom pogrzebowy może wysłać własny pojazd, aby odebrać ciało lub uzgodnić z zatwierdzonym przewoźnikiem. Czasami używana jest kolej. 
Transport ludzkich szczątków drogą powietrzną

Istnieje wiele specjalnych wymagań dotyczących transportu ludzkich szczątków drogą powietrzną, więc nie można zorganizować transportu lotniczego szczątków ludzkich bezpośrednio z linią lotniczą. W rzeczywistości nie wszyscy przewoźnicy przyjmą tego typu ładunki. Wśród wymagań dotyczących transportu szczątków ludzkich jest balsamowanie lub chłodzenie. Ponadto przesyłki szczątków ludzkich podlegają przepisom "znanego spedytora" Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA). Wiele domów pogrzebowych i kostnic zostało zatwierdzonych jako "znani spedytorzy" i są świadomi specjalnych wymagań. Mogą również utrzymywać relacje z firmami, które specjalizują się w organizowaniu wysyłki dla zmarłego.  Zanim podpiszesz umowę z domem pogrzebowym, aby przenieść szczątki ukochanej osoby, upewnij się, że są "znanym nadawcą".